1879 | Brunnsparken – Stigbergsliden |
1880 | Brunnsparken – Drottningtorget |
1881 | Brunnsparken – Lorensberg – Korsvägen – Getebergsäng |
1881 | Brunnsparken – Stampgatan – Gullbergsbro – Redbergslid |
1882 | … - Slottsskogen |
1885 | Viktoriabron öppnas |
1898 | Ändhållplatsen för linjerna till Stigbergsliden, Redbergslid och Slottsskogen flyttas till Drottningtorget |
1902 | Hästspårvägen ersätts av den elektriskt drivna spårvägen |
RINGLINIEN: Linnéplatsen – Övre Husargatan – Seminariegatan – Annedal – Västergatan – Haga Kyrkogata – Vasagatan – Viktoriagatan – Magasinsgatan – Södra Larmgatan – Grönsakstorget – Västra Hamngatan – Kämpebron – Norra Hamngatan – Packhusplatsen S:t Eriksgatan – Lilla Bommens Torg – Kanaltorgsgatan -Nils Ericsonsplatsen – Drottningtorget – Hotellplatsen – Södra Hamngatan – Brunnsparken – Östra Hamngatan – Kungsportsplatsen – Kungsportsavenyn – Valand – Vasagatan – Viktoriagatan – Parkgatan – Södra Allégatan – Järntorget – Linnégatan – Linnéplatsen (från 1907 linje 1 och 2)
BLÅ LINJE: (MAJORNA) Jaegerdorfsplatsen – Karl Johansgatan – Stigbergsliden – Johannesplatsen – Masthuggstorget – Första Långgatan – Järntorget – Södra Allégatan – Parkgatan – Viktoriagatan – Magasinsgatan – Södra Larmgatan – Grönsakstorget – Västra Hamngatan – Södra Hamngatan – Brunnsparken – Södra Hamngatan – Hotellplatsen – Drottningtorget – Stampgatan – Gullbergsbro – Redbergsvägen – Redbergsvägen/Borgaregatan (REDBERGSLID) (förlängd till Redbergsplatsen 1904) (från 1907 linje 3) (förlängd från Jaegerdorfsplatsen till Carnegie 1909)
GRÖN LINJE: (MAJORNA) Jaegerdorfsplatsen – Karl Johansgatan – Stigbergsliden – Johannesplatsen – Masthuggstorget – Första Långgatan – Järntorget – Södra Allégatan – Parkgatan – Viktoriagatan – Magasinsgatan – Södra Larmgatan – Grönsakstorget – Västra Hamngatan – Södra Hamngatan – Brunnsparken – Östra Hamngatan – Kungsportsplatsen – Kungsportsavenyn – Valand – Engelbrektsgatan – Södra Vägen – Getebergsled (GETEBERGSÄNG) (från 1907 linje 4) (förlängd från Jaegerdorfsplatsen till Carnegie 1909)
RÖD LINJE: (GETEBERGSÄNG) Getebergsled – Södra Vägen – Engelbrektsgatan – Valand – Kungsportsavenyn – Kungsportsplatsen – Östra Hamngatan – Brunnsparken – Södra Hamngatan – Hotellplatsen – Drottningtorget – Stampgatan – Gullbergsbro – Redbergsvägen – Redbergsvägen/Borgaregatan (REDBERGSLID) (förlängd till Redbergsplatsen 1904) (från 1907 linje 5)
GUL linje öppnad 1904
Linnéplatsen/Karlsroplatsen – Karlsroplatsen – Säröbanans Station – Per Dubbsgatan Sahlgrenska Sjukhuset – Änggården. (från 1907 linje 6).
BRUN linje öppnad 1905
Olskrokstorget – Kviberg. (utdragen till Slakthuset februari till maj 1906. (från 1907 linje 7).
Linje 8 (BLÅ/GRÖN) öppnad 1907
Getebergsäng – Mölndal.
Linje 9 (LJUSBLÅ) öppnad 1907
Karl Johansgatan – Älvsborgsgatan – Mariagatan –Stadsgränsen– Långedrag. Förlängd till Saltholmen 1908
1911 | Första delen söderut på linjen mellan Kviberg och Landala öppnas som linje 14 mellan Vasaplatsen och Kapellplatsen. |
1914 | Linje 7 kopplas ihop med linje 14 till ny linje 7 Kviberg - Landala, när sträckan mellan Grönsakstorget och Vasaplatsen blivit klar. |
1916 | Vändslingor vid Carnegie (MAJORNA) och Redbergsplatsen (REDBERGSLID) |
1921 | Linje 7 går Riddaregatan-Storkgatan-Stockholmsgatan-Gamlestadsvägen. |
1924 | Sedan sträckan Älvsborgsplan - Klintens väg blivit klar förlängs de tåg på linje 3 som vände vid Carnegie dit. |
1925 | Linje 3 förlängd från Redbergsplatsen till Härlanda. Vändslinga vid Stadsgränsen. |
1929 | Linje 5 får ny ändstation vid S:t Sigfrids plan sedan sträckan från Korsvägen blivit klar. |
1931 | Linje 7 förlängs till Holtermanska sjukhuset. |
1936 | Linje 4 förlängs från Klintens väg till Högsbogatan och linje 5 från Redbergslid till Kålltorp. |
1937 | Gatan mellan Holtermanska och Landala Höjdområde är klar och linje 7 får ny ändstation vid nuvarande Wawrinskys plats. Linje 8 förlängs Mölndals Bro – Åbybergsgatan. |
1938 | Första etappen på spårvägen i Bangatan blir klar till Dahlströmsgatan och linje 10 förlängs dit. |
1939 | Hela vägen fram till Godhemsgatan är klar och linje 4 och linje 14 går nu via Bangatan till Högsbogatan. |
1940 | Öppnas spårvägstrafiken över Götaälvbron. Det var linje 10 som ändrades från Redbergslid till Hjalmar Brantingsplatsen. En ny linje, 13, gick också något år till Hjalmar Brantingsplatsen. |
1941 | Sedan även Nils Ericsonplatsen - Götaälvbrogrenen blivit klar förlängs linje 8 till Hjalmar Brantingsplatsen. |
1942 | Hisingsgrenen byggs ut till Vågmästareplatsen och linje 8 och 10 förlängs dit och sedan huvudentrén till Sahlgrenska Sjukhuset flyttats till Jubileumskliniken förlängs linje 6 till den nya entrén. |
1944 | Utbyggnaden på Hisingen fortsätter och linje 8 förlängs till Gropegårdsgatan (Lundby Egna Hem). |
1945 | Spårvägen till Landala Höjdområde knyts ihop med linjen till Jubileumskliniken och vissa turer på linje 7 förlängs till Sahlgrenska. |
1949 | Linje 3 tar över ändstationen i Kålltorp medan linje 5 förlängs till Vidkärr. |
1951 | Sträckan utmed Delsjövägen byggs ut från S:t Sigfrids plan till Kålltorp och linje 5 får ny ändstation i Kålltorp (senare kallad Torp, nu Virginsgatan). |
1953 | Grenen till Dr Westrings gata i Södra Guldheden är klar och linje 7 kör med varannan vagn dit. |
1955 | På Hisingen har en utgrening till Bräcke byggts och varannan vagn på linje 5 går dit. |
1957 | Linje 7 dras ut till Kortedala. |
1959 | Biskopsgården blir ny ändstation för linje 5. |
1962 | Spårvägen mot Frölunda påbörjas i och med att linje 1 och 2 dras ut till Frölundaborg (Marklandsgatan) och samsas på spåren med Säröbanan. Från andra hållet dras linje 3 ut till Frölundaborg från Högsbogatan. |
1963 | Linje 1 dras vidare till Axel Dahlströms torg. |
1964 | Spåren till Orgelgatan i Frölunda är klara och linje 2 dras ut dit. Under året flyttas också spårvägen i Riddaregatan till Redbergsvägen - Ånäsvägen på sträckan Olskrokstorget - Storkgatan. |
1965 | Det är linje 2 som blir första linje till Frölunda torg när den sträckan byggts ut. |
1966 | Hela sträckan till Tynnered är utbyggt och linje 2 dras dit. |
1968 | Grenen från Eketrägatan - Bräcke läggs ner. |
1969 | Första etappen av Angeredsbanan öppnar med en ny linje 8 Polhemsplatsen - Alelyckan och senare under året till Hjällbo. |
1970 | Spårvägen till Bergsjön blir klar och linje 6 dras dit. |
1971 | Spårvägen mellan Lilla Torget via Packhusplatsen till Lilla Bommen ersätts med sträckan Brunnsparken - Lilla Bommen via Östra Hamngatan, detta gäller linje 2 och även linje 5 flyttas till denna vägen i stället för via Drottningtorget - Nils Ericsonplatsen. |
1972 | Angeredsbanan förlängs till Storås. Dessutom dras linje 6 och 7 via Kalles väg mellan Storkgatan och Gamlestadstorget i stället för via Gustavsplatsen. |
1978 | Angeredsbanan (linje 8) når Angered Centrum. |
1979 | Linje 8 får vändslinga i Angered och vänder runt Drottningtorget i andra änden. |
1982 | Linje 1 förlängs från Vidkärr till Östra Sjukhuset. |
1989 | Länken mellan Sahlgrenska och Botaniska Trädgården byggs. |
1990 | Spår läggs i Norra Hamngatan. |
Kringen (Kollektivtrafikringen) är ett projekt som startades 1998 för bland annat utbyggnad av en ringled för spårvagnar i Göteborg.
2002 | Första etappen av Kringen med länken Sahlgrenska - Linnéplatsen och Chalmerstunneln. |
2003 | Andra etappen av Kringen med spårvägen i Skånegatan mellan Korsvägen och Ullevi Norra. |
2015 | Tredje etappen av Kringen med sträckan Lilla Torget - Stenpiren - Järntorget |